Smjene su tek počele * Ruše vlast u Budvi da sruše Jokovića * U Kotoru se neće ponoviti budvanski scenario * Sudija osuđen, pa smijenjen * Smjene su tek počele * Podijelili radost i zagrljaje uz De poklone * Vermezović potpisao na 18 mjeseci
  Izdanje: 29-12-2017

Andrijana Kadija, generalni direktor RTCG :
– Do sada su izvinjenja bila dovoljna i za Dubrovnik, pa zašto ne bi bila i za propust o gledanosti elektronskih emitera?

Čak Noris i med
Čak Noris ne jede med. Čak Noris jede pčele.

- Koja je razlika između para i godina?
- Nikakva! U životu potrošili ste i pare i godine, a pojma nemate ni gdje, ni za šta!

Sport - datum: 2017-12-28 KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI SAVLADALI LIETKABELIS I OSIGURALI PLASMAN U DRUGI KRUG EVROKUPA
Plavi na Lokomotivu, Cedevitu... Budućnost Voli – Lietkabelis 76:62 (14:17, 21:12, 22:20, 19:13)
Dvorana: SC Morača. Gledalaca: oko 2700. Sudije: Viklicki (Češka), Kovalski (Poljska), Fric (Njemačka).
BUDUĆNOST VOLI: Ivanović 12 (8-7), Su. Šehović 10 (2-1), Se. Šehović, Starovlah, Gordić 8 (2-2), Bojić, Ilić 7 (2-1), Z. Nikolić 10 (1-0), Gibson 17 (4-3), Popović 2, Lendri 8 (4-4), D. Nikolić 2.
LIETKABELIS: Tarolis 2, Vilijams 4 (4-2), Juskevičijus 7 (4-2), Aukstikalnis 2, D. Lavrinovič 7, Leonavičijus, Talton, K. Lavrinovič 7 (8-5), Jasaitis 6, Čepukautis 7 (2-1), Peiners 13 (5-5), Skucas 7 (2-2).
Kada je bilo najvažnije košarkaši Budućnost Voli nisu iznevjerili – savladali su Lietkabelis i izborili plasman u drugu rundu Evrokupa. Motivisani Podgoričani dobro su ušli u meč i poslije tri minuta vodili 6:1. Uslijedio je odgovor gostiju, koji su iskoristili nešto ležerniju igru u odbrani plavih i serijom 8:0 do šestog minuta preokrenuli (9:6). Domaćini su u 10. minutu bacanjima Lendrija izjednačili, da bi Liketkabelis trojkom Darijuša Lavrinoviča prvu dionicu riješio u svoju korist (17:14). U drugoj su Džikmićevi izabranici zaigrali puno agresivnije u odbrani. Zatvorili su sve prilaze svom košu, dok su na drugoj strani pogađali Lendri, Gibson (trojka), Zoran Nikolić i Suad Šehović (trojka). Podgoričani su poveli 24:17, a post gostiju od preko četiri minuta prekinuo je Juskevičijus sa linije slobodnih bacanja. Imali su plavi i 26:18 u 16. minutu, ali su onda trojke ubacili Jasaitis i Juskevičujus, pa je Lietkabelis u 18. minutu zaprijetio (26:28). Ipak, košarkaši Budućnost Voli odbili su taj nalet i na odmor otišli sa zalihom od šest poena (35:29). U nastavku su odmah bili precizni Zoran Nikolić i Popović za prvu dvocifrenu prednost (39:29). Poslije toga plavi su se upustili u nepotrebnu jurnjavu sa litvanskom ekipom, ali su do 29. minuta i bacanja Gordića (56:46) kontrolisali dešavanja na parketu Morače. Tada se u redove Podgoričana uvukla nervoza. Žurili su i solirali u napadu, omekšali u odbrani, što su iskusni gosti znali da iskoriste. Skucas je u 33. minutu ubacio trojku za 56:57 i zebnja se uselila u srca navijača Budućnost Voli. U prelomnim momentima iskusni Lendri je došao do važnog ofanzivnog skoka, a onda i prekinuo petominutnu agoniju (59:56). Zatim je pogodio Gibson, Lendri poentirao iz kontre, pa Gibson trojkom u 37. minutu trasirao put ka pobjedi (66:56). Suad Šehović je trojkom u 39. minutu dotukao načetog protivnika (71:59). N.Z.

Aleksandar Džikić: Očekivali smo ovakvu utakmicu. Vezali smo nekoliko dobrih treninga i to se vidjelo i protiv Igokee i večeras. Kada igraš sa Bajernom na jednu loptu onda dođeš kući i kažeš mogu ja to. Izborili smo plasman iz jake grupe. Da znate koliko je Hapoel uložio novca prevrnuli biste se sa stolice. Sigurno da će neko da nas pokida u drugom krugu, ali šta ima veze.

Nemoć Partizana
Lokomotiva – Partizan 99:64 (22:18, 32:10, 29:18, 16:18)
Dvorana: Basket hol. Gledalaca: oko 3800. Sudije: Gkontas (Grčka), Kortes (Španija), Kartal (Turska)
LOKOMOTIVA: Kolins 13, Antipov 21, Regland 2, Lerjsi 5, Ivlev 2, Ilnicki 6, Hvostov 3, Elegar 5, Bab 9, Kulagin 11, Kvejl 11, Brekhof 11.
PARTIZAN: Miler 7, Vilijams-Gos 11, Aranitović, Jovanović, Marinković 14, Tanasković 4, Veličković 11, Pecarski 4, Gavrilović 6, Andrić, Šalić 5.
Na oproštaju od Evrokupa košarkaši Partizana pretrpjeli su ubjedljiv poraz od Lokomotive.N.Z.

Gru­pa B
Bu­duć­nost Vo­li – Li­et­ka­be­lis 76:62, Ga­la­ta­sa­raj – Ha­po­el 87:68, Re­đo Emi­li­ja – Ba­jern 90:82